Начало

                         Ветроходна седмица – Варна 2015, 19 – 24 май

ден

час

събитие

място

 

 

 

 

19 май

вторник

9.30

Пресконференция

Морска гара

 

10.00 – 16.00

Регата „Буквар“ – детски и младежки класове

 

Акватория на варненското пристанище

 

16.00 – 17.00

 

Ветроходство на лодки „Оптимист“ - Свободен достъп за деца

Яхт клуб „Кап. Г. Георгиев“

 

17.00 – 18.00

Културно-развлекателна програма

Общински детски комплекс - Варна

Сцена – Морска гара

 

 

 

 

20 май

сряда

10.00 – 16.00

Регата „Буквар“ – детски и младежки класове

 

Акватория на варненското пристанище

 

14.00 – 16.00

Демонстрации на плувните клубове

 

Плувен комплекс „Приморски”

 

16.00 – 17.00

 

Ветроходство на лодки „Оптимист“ - Свободен достъп за деца

Яхт клуб „Кап. Г. Георгиев“

 

17.00 – 18.00

Културно-развлекателна програма

Фолклорна формация „Неранза“ при НЧ „Елин Пелин 1977“

Сцена – Морска гара

 

 

 

 

21 май

четвъртък

9.30 – 16.00

Демонстрации на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ и ВМГ „Св. Николай Чудотворец“ по гребане и ветроходство с лодки тип ЯЛ-6, хвърляне на хвъргало, морски възли, дърпане на въже

                    Морска гара 

 

12.30 – 16.00

Демонстрации по кайт сърф – свободен достъп за начинаещи 

Морска гара 

Южен плаж

 

14.00 – 15.00

Синхронно плуване – демонстрации

 

Плувен комплекс „Приморски”

 

14.30 – 18.00

Водолазни демонстации в басейн – първи стъпки под вода

Свободен достъп за граждани

Плувен комплекс „Приморски”

 

17.00 – 18.00

Културно-развлекателна програма

Фолклорна група „Орфеони“ и танцова формация „Ритъм“

Сцена – Морска гара

 

 

 

 

22 май

петък

10.00-14.00

Гребане и ветроходство на лодки тип ЯЛ 6 – свободен достъп за граждани

Морска гара, Яхтен пристан

 

11.00 

 

Старт на регата „Варна Ченъл Къп” – килови яхти

Акваторията на Варненски залив

 

11.00 – 12.00

Сърф – демонстации

 

Морска гара 

 

11.00 – 12.00

Демонстрации на спорта водна топка - деца

 

Плувен комплекс „Приморски”

 

12.30 – 16.00

Демонстрации по кайт сърф – свободен достъп за начинаещи 

Морска гара 

Южен плаж

 

17.00 – 18.00

Културно-развлекателна програма

Вокална група „Сребърни звънчета“, ОДК - Варна

Сцена – Морска гара

 

 

 

 

23 май

събота

10.00 – 11.00

Състезание – радиоуправляеми модели на яхти

Морска гара 

 

10.30

 Регата „Варна Ченъл Къп” – килови яхти

 

Морска гара  - Варненски залив

 

13.00 – 14.00

Състезание – радиоуправляеми модели на яхти

 

Морска гара 

 

14.00- 18.00

Уейкборд за начинаещи и напреднали

Точка за наблюдение на Регата „Варна Ченъл Къп”

Трета буна

 

17.00 – 18.00

Културно-развлекателна програма

Балет „Мелади“

Сцена – Морска гара

 

 

 

 

24 май

неделя

10.00 – 11.00

Състезание – радиоуправляеми модели на яхти

Морска гара 

 

 

12.30

Културно-развлекателна програма

Парк кв. „Аспарухово“

 

13.00

Регата „Варна Ченъл Къп” – Парад на буквите

 

Кв. Аспарухово

Канал- Море - Езеро

 

17.00 – 20.00

Награждаване

Културно-развлекателна програма

Състави от ОУ „Н. Й. Вапцаров“

Сцена – Морска гара

 

20.00

Рок концерт на Маестро Нелко Коларов с група „Бумеранг“

 

Сцена – Морска гара

       * Организаторите си запазват правото за промяна в програмата